Pazar, Mayıs 16, 2021
Ana Sayfa ANKARA Ak Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj...

Ak Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İl Başkanı Çalkın mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Yüce Allah’ın sonsuz af ve mağfiretine ulaşma yolunda önemli bir fırsat olan Berat Kandil’ine ulaşmış olmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. 

Beraat Gecesi bilerek ya da bilmeden işlediğimiz hata ve günahlardan tövbe edip, kalplerde bıraktığı kirlerden arınma, sıkıntı ile bunalan ruhlarımızın Rabbimizin rahmet ve mağfiretine ulaşması adına Müslümanların önüne açılmış bir fırsat kapısıdır.

Böylesi mübarek bir gecede toplumsal sorumluluklarımızın farkına varıp, tahammül ve hoşgörü içerisinde birbirimizi severek, kini ve nefreti sevgiye, bencilliği fedakârlığa dönüştürmek, güzel olanı paylaşmak bizler için birer fırsattır.

Bu duygular içerisinde, ülkemizin, İslam âleminin birlik, dirlik ve selametine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, bütün Müslümanların tövbe ve duaların kabulü ile arınması ve affına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederek; tüm Kars’lı hemşerilerimizin Berat Kandilini kutlar; sevgi ve saygılarımı sunarım.”  Dedi

 

Serhat haber..net serhathaber.org. Yeni Türkiye’m Gazetesi /Serhat Haber Medya Gurubu Youtube / Serhat Haber Medya Gurubu /seyfettindza@ gmail.com

EN POPÜLER

SON YORUMLAR