Çarşamba, Kasım 25, 2020
Ana Sayfa ANKARA Arpaçay Kaymakamlığı’ndan Örnek Proje

Arpaçay Kaymakamlığı’ndan Örnek Proje

KARS’TA “KADINA YÖNELİK ŞİDDET, ERKEN YAŞTA VE ZORLA EVLİLİKLER İLE MÜCADELEDE” BİR İLK

Kars’ın Arpaçay ilçesinde; “Kadına yönelik şiddetle mücadele, erken yaşta ve zorla evlilik” konuları başta olmak üzere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü uzmanlarınca verilen seminer Kaymakam Mustafa Uğur Özerden’in riyasetinde yapıldı.

Pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleştirilen toplantıda Kars’ta bir ilk olarak kıymetli muhtar eşleri de davet edildi. Kadınların, kızların sorun ve talepleri birinci ağızdan yüz yüze samimi bir ortamda dile getirildi.  İlçedeki tüm kurum amirlerimizde dahil olduğu seminerlerimiz tamamlandı.

Seminer sürecinin devamı niteliğinde olan ve yine bir ilk teşkil edecek olan “köy seminerlerine” muhtar eşlerinin ev sahipliğinde, köy konaklarında devam edip, tüm kadınlara ulaşılması hedefleniyor.

Kaymakam Özerden, açılış konuşmasında “Ülke gündemimizde sürekli yer alan ve canlarımızı yakan haberlere dur demek, hepimizi en, derinden etkileyen görüntülerin önüne geçmek, sağlıklı bireyler yetiştirmek, mutlu yuvalar kurabilmek için toplumsal farkındalığımızı ve bilincimizi Arpaçay olarak köy köy hane hane artırmaya devam edeceğiz. Huzurlu ilçemizi ülkemizde kadına yönelik şiddet, erken yaşta ve zorla evlilik konularında örnek bir belde haline getireceğiz. Bunun için Kaymakamlığımız kadınlarımıza, kızlarımıza, öğrencilerimize gereken her türlü desteği sağlamaya ve faaliyetlerinde öncelik vermeye, pozitif ayrımcılık yapmaya devam edecektir. Bu konudaki örnek proje ve uygulamalarımıza devam edeceğimizi vatandaşlarımıza saygıyla duyururuz.” dedi.

EN POPÜLER

BAŞKAN BOLG;I KISITLAMALAR EN ÇOK ESNAFIMIZİ ETKİLÜYOR .

Türkiye'de son zamanlarda Corona virüs tedbirleri gittikçe üst düzeye çıkarılıyor. Bir çok STK lar Cumhurbaşkani...

Bugün Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor!

Bugün Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor! Sağlık Bakanı Dr Fahrettin Koca açıklama yapacak Bilim...

CHP Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur tarafından yapılan kulübeler alana geldi.

Kars’ın buz gibi ilçesi Susuz’dan sıcacık bir haberimiz var. Geçen kış...

Kars’ın Yeni yönetimi mağdur vatandaşlara bir umut oldu

Vali ve Kars Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz’den hak sahipleri mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor. HDP Belediyesinde...

SON YORUMLAR