Çarşamba, Kasım 25, 2020
Ana Sayfa ANKARA “Sahipsiz Hayvanların Kısırlaştırılması ve Rehabilitasyonu” amacıyla protokol imzalandı.

“Sahipsiz Hayvanların Kısırlaştırılması ve Rehabilitasyonu” amacıyla protokol imzalandı.

Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası ile Akyaka Belediyesi arasında “Sahipsiz Hayvanların Kısırlaştırılması ve Rehabilitasyonu” amacıyla protokol imzalandı.

İmza töreninde konuşan Akyaka Belediye Başkanı Ergüder Toptaş  “Kars İl Hayvan Koruma Kurulunun bizim de iştirak ettiğimiz toplantısında alınan karar gereği Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Sayın Ercan Ödül beyi davet ettik. Sözkonusu protokolü az önce imzaladık ve İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan sahipsiz hayvanların populasyonlarının kontrol altına alınmasını sağlamak için kısırlaştırmaları en kısa sürede başlatmak istiyoruz. Katılımları ve işbirlikleri için Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Sayın Ercan Ödül’e , İlçe Tarım Müdürümüz Sayın Gökhan Katok’a ve ilçemizde veteriner hekimlik faaliyeti yürüten Veteriner Hekim Volkan Özkaya’ya teşekkür ediyoruz.” diye sözlerini noktaladı.

İmza töreninden sonra söz alan Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ercan Ödül “ Bölgemizin en önemli sorunlarından olan sahipsiz hayvanların populasyon kontrolü ve rehabilitasyonu için Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası olarak çözüme katkı sağlayabilmek adına İl Hayvanları Koruma Kuruluna protokol önerimizi sunmuştuk. Pandemi bu süreç ile ilgili gecikmelere neden olsa da artık yeni normal ile birlikte planladığımız ama başlatamadığımız protokolleri en kısa sürede başlatma kararı aldık. Susuz ,Sarıkamış, Selim, Digor Belediyelerimizden sonra bugün Akyaka Belediye Başkanımız ile protokolümüzü imzaladık ve mümkün olan en kısa sürede süreci başlatmayı umuyoruz. Sayın Belediye Başkanımız Ergüder Toptaş beye nazik davetleri ve sahipsiz hayvanlar ile ilgili duydukları hassasiyet için yürekten teşekkür ederiz.” dedi.

EN POPÜLER

BAŞKAN BOLG;I KISITLAMALAR EN ÇOK ESNAFIMIZİ ETKİLÜYOR .

Türkiye'de son zamanlarda Corona virüs tedbirleri gittikçe üst düzeye çıkarılıyor. Bir çok STK lar Cumhurbaşkani...

Bugün Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor!

Bugün Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor! Sağlık Bakanı Dr Fahrettin Koca açıklama yapacak Bilim...

CHP Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur tarafından yapılan kulübeler alana geldi.

Kars’ın buz gibi ilçesi Susuz’dan sıcacık bir haberimiz var. Geçen kış...

Kars’ın Yeni yönetimi mağdur vatandaşlara bir umut oldu

Vali ve Kars Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz’den hak sahipleri mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor. HDP Belediyesinde...

SON YORUMLAR